לזכר מתן גדרי ז"ל – 'עין שוקו' בסמוך למבוא חמה ברמת הגולן

חזרה לדף של מתן
חבריו של מתן ז"ל שיפצו את מתחם המעיין לזכרו, מהמקום יש תצפית מרהיבה על המרחבים, מהר תבור בדרום, הכנרת במזרח, ועד עמק החולה והרי הגליל בצפון.
קיבוץ מבוא חמה הוקם בשנת 1968 תשכ"ט והיה הישוב השני שהוקם ברמה. ממקומו, כישוב הדרומי ביותר ברמה, ניתן לראות כל הכנרת מחלקה הדרומי ועד חלקה הצפוני. משמעות השם 'מבוא חמה' היא הכיוון מזרח, ממנה עולה החמה, מראה המובן מאילו כאשר מסתכלים על הרמה מכיוון מערב בשעת הזריחה.  הנביעה במעיין בשמה המקורי 'עין תינא', נובעת מתוך מצוקי האון שהם המצוקים הדרום מזרחיים של רמת הגולן ואזור זה הוא חלק משמורת טבע סוסיתא.
איך מגיעים
קיבוץ מבוא חמה שוכן בכביש 98 בדרום רמת הגולן, מדרום לצומת אפיק.  כמאה מטר דרומית לכניסה לקיבוץ פונים מערבה במוצת לכיוון בית הקברות (יש שילוט), בקצה הציר ישנה רחבת כורכר גדולה ובה ניתן לחנות. משם ממשיכים רגלית בדרך עפר לכיוון צפון לאורך המצוק וגדר הישוב עד שמגיעים למספר שערי מכלאה ישנים ושם יורדים בדרך עפר ולאחר מספר פיתולים מגיעים לעץ שיזף ממנו ניתן לראות בברור עץ האקלפטוס ששלמרגלותיו שוכן המעיין (מרחק של ככמאה מטר). סה"כ כקילומטר וחצי הליכה מהחנייה – הצג מפה .
זכרו של מתן מונצח גם ב'גן מתן' במולדת

שוקו3 שוקו1 שוקו 6 שוקו 2 עין שוקו ברמת הגולן